ساختمان ها  در کشورهای توسعه یافته به ساختمان هایی کاملا خودکار و خودکفا تبدیل شده اند . علاوه بر یک  روبات ، یک خانه معمولی جدید در سال ۲۰۷۰ شامل موارد زیر است:

منبع تغذیه متمرکز شده : انرژی  از طریق ترکیبی از فتوولتائیک و مواد پیزوالکتریک ، توسط خود ساختمان ، تولید می شود . دیوار، سقف و پنجره ها می توانند تقریبا تمام طول موج نور را  خورشید با تکنولوژی خورشیدی آلی جذب و آن را تبدیل  به گرما و برق کنند. اصطحکاکی که توسط قدم های ساکنین در  ساختمان ایجاد می شود  و دیگر فرآیندهای جنبشی مختلف نیز همچنین می تواند برای تولید  انرژی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این انرژی طی فرآیندهای  مختلف از هیدوژن به باتری ذخیره می شود.

محل تولید آب و مدیریت مواد زائد باران توسط لولهای خارجی ساختمان جمع آوری و سپس از طریق سیستم نانوفیلتراسیون به آب آشامیدنی تبدیل می شود.  استفاده از این تکنولوژی به ویژه در مناطقی که  دچار خشکسالی شده اند (که شامل بخش قابل توجهی از جهان در این زمان خواهد شد ) بسیار مفید است. در همین حال، پلاستیک و دیگر زباله های آشپزخانه، از طریق ماشین آلات بازیافت، به کود بسیار خوب برای  زمین تبدیل می شوند، سپس  این مواد پس از قرار گرفتن داخل زمین  دوباره وارد چرخه بازیافت شده  و  مورد استفاده برای ساخت مواد نانو موجود در ساختمان ، قرار می گیرد.

سیستم های تصفیه هوا : هوا در داخل خانه خالص و کاملا عاری از گرد و غبار و میکروب می شود و دائما  تازه نگه داشته می شود.

 

لوازم هوشمند با قابلیت تعمیر خودکار : لوازم هوشمند در منازل تا حد زیادی قابلیت عیب یابی و رفع مشکل  خود  را دارا هستند. این بسیار نادر است که یک مهندس انسان برای رفع مشکل وسایل، به خانه اعزام شود.

اندازه دلخواه در ساختمان : جهان در حال تبدیل شدن به یک مکان بسیار شلوغ است . زمین  به علت ازدیاد جمعیت و کاهش محیط زیستی در حال کوچک شدن است . در مراکز شهرستان ها، فضای آپارتمان ها نیز تمایل به  کوچک شدن دارند.. یکی از روش ها برای کوچک کردن فضای اشغالی ،  طرح بندی اتاق به صورت انعطاف پذیر است به این معنا که  اتاق ها قابل شکل بندی وسایز بندی  مجدد هستند . در دهه های گذشته، در برخی از خانه این قابلیت با استفاده از  سیستم دیوار های کشویی به دست می آمد. اما این قابلیت  در سال ۲۰۷۰ از طریق claytronics morphable انجام می شود.

 

منبع : فیوچر تایم لاین

اطلاعات بیشتر : www.persiandata.com/smarthome

www.onsmart.ir