در  دهه های پایانی قرن ۲۱st ، انسان با یک بحران بی نظیر در تاریخ خود مواجه میشود. زمین که قبلا به مکانی با کمبود منابع تبدیل شده بود، در اواخر قرن ۲۱ ، این تغییر آب و هوا است  که  به عنوان جدی ترین  تهدید  برای صلح جهانی در نظر گرفته می شود. * سیستم های طبیعی و انسانی به طور یکسان در حال  فروپاشی دائمی هستند. جمعیت،  دردهه ۲۰۵۰s به اوج خود خواهد رسید، اما  در اواخر سال به علت  جنگ، گرسنگی و فاجعه زیست محیطی به شدت کاهش می یابد. تحت تاثیر این شرایط ، اقتصاد جهانی با  تغییری سریع، وارد یک دوره اختلال شدید که  مملو از مشکلات می شود و  به ساختاری ناتوان از پرداخت بدهی ها و مخارج تبدیل می شود.

بسیاری از مردم نقاط جهان در ۲۰۶۰s به مکانی با جغرافیای سیاسی جدید  نقل مکان می کنند. در طول این دوره،  کشورهای استوایی به عنوان دولت های شکست خورده ،دولت های فروریخته و جمعیت بدون جهت ، طبقه بندی می شوند.

مشکلات مشابه نیز،  در آسیا در حال افزایش  است. بنگلادش  به آرامی به مکانی خالی از سکنه تبدیل می شود و بسیاری از مردم به کشور همسایه یعنی هند فرار می کنند.

در شمال امریکا تغییری  چشمگیر در قدرت ایجاد می شود. ایالات متحده و کانادا با همکاری هم ، قانونی را پایه گذاری می کنند که به موجب آن شهروندان آمریکایی به طور موقت در کانادا مشغول به کار  می شوند( مشابه به برنامه ای   Bracero مکزیکی-آمریکایی که یک قرن پیش مورد استفاده قرار می گرفت ) . پایه گذاری این قانون ،  به علت  وضعیت بد اقتصادی در امریکا و تبدیل شدن  کانادا به عنوان یک ابرقدرت می باشد.

جنوب امریکا در شکل حتی بدتر است. هر چند برزیل و آرژانتین موفق به حفظ یک درجه ای ثبات، و جلوگیری از  فروپاشی به علت خشکسالی هستند. جهان در اواخر قرن ۲۱ جهانی به دور از یک جهان ایده آل است. گرم شدن کره زمین و سطح دریا  یک تهدید  در جهان باقی می ماند.

 

 

منبع : فیوچر تایم لاین

اطلاعات بیشتر : www.persiandata.com/ebusiness